ΜΕΣΜΑ Μορφωτικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος Μαραθώνος Αττικής - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 61-59!!

Τεράστια νίκη για από αυτή την καταπληκτική παρέα που μας έχει κάνει τα τελευταία χρόνια να θέλουμε να πηγαίνουμε στο γήπεδο κάθε βδομάδα!!

Απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας αποδείξαμε ότι πολύ δίκαια η ομάδα μας είναι σε αυτή την κατηγορία!

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή με πολύ δυνατές μονομαχίες και τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στο ημίχρονο με μικρό προβάδισμα και το 26-27 να μαρτυρά το μέτριο ποιοτικά παιχνίδι και από τις δυο ομάδες!

Στο δεύτερο ημίχρονο το προβάδισμα στο σκορ άλλαξε πολλές φορές χέρια, το σκορ ανέβηκε όπως και ο ρυθμός, αλλά στο τέλος μίλησε για ακόμα μια φορά ο νόμος της έδρας μας και η θέληση των παιχτών μας για μια από τις μεγαλύτερες νίκες των τελευταίων χρόνων με τελικό σκορ 61-59!!

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον κόσμο μας που για άλλη μια φορά γέμισε το γήπεδο και έδωσε την έξτρα ώθηση που χρειαζόντουσαν οι Μαραθωνομάχοι μας για την νίκη!

Πολλά συγχαρητήρια στον coach και στους παίχτες μας που κατάφεραν να αφήσουν για τα καλά πίσω τους τις τελευταίες κακές εμφανίσεις και να δώσουν υπόσχεση για μια ακόμα καλύτερη συνέχεια!!