Τοπική κατηγορία γυναικών 3
24-10-2018 : ΓΣ Εθνικός – ΜΕΣ Μαραθώνα 3 - 2
25-15, 20-25, 25-23, 23-25, 15-5

Δεν τα κατάφερε η γυναικεία ομάδα να φύγει από το ΜΕΤΣ με το ροζ φύλλο αγώνα.

Η αδιανόητη ώρα έναρξης του αγώνα στις 22:30 (!!) με λήξη στις 00:45, το νεαρό της ηλικίας των αθλητριών (οι 7 από τις 11 αθλήτριες που αγωνίστηκαν είναι 16 χρονών και κάτω με μικρότερη την πασαδόρο 14 χρονών) στάθηκαν ανυπέρβλητοι παράγοντες ώστε να επιτρέψουν στην ομάδα μας να κάνει την ανατροπή και να κερδίσει τελικά την ομάδα του Γ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΥ! Στον απόηχο της έλλειψης του γηπέδου με τις ελάχιστες προπονήσεις τις γυναικείας ομάδας και μπαίνοντας σε φυσιολογικούς ρυθμούς από τις 15-10-2018, μόνο ευχαριστημένοι θα μπορούσαμε να είμαστε για τις θυσίες που έκαναν και κάνουν οι αθλήτριες μας δείχνοντας μέρα με την ημέρα θετικά μηνύματα για το μέλλον. Ένα μεγάλο μπράβο στις κορασίδες που ακολουθούν στην ομάδα έχοντας ταυτόχρονα σχολικές υποχρεώσεις και αγώνες στο πρωτάθλημα Κορασίδων 1 της ΕΣΠΑΑΑ, ένα μεγάλο ευχαριστώ στους γονείς που μας εμπιστεύονται τα παιδιά τους, ένα μεγάλο ευχαριστώ στις φοιτήτριες και τις εργαζόμενες που ενισχύουν την ομάδα μας παρά τις όποιες δυσχέρειες. Επόμενο ραντεβού εντός έδρας στις 31-10-2018 με αντίπαλο την ομάδα του Ε.Α.Ο. ΣΠΑΤΩΝ στις 21:30 στο γήπεδο του ΚΑΒΑΡΝΟΥ! Σας περιμένουμε!

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων - Α΄Φάση - Ζ΄ Όμιλος
28-10-2018 : ΑΣ Παπάγου– ΜΕΣ Μαραθώνα 3 - 1
30-28, 26-24, 19-25, 25-19

Δεν τα κατάφεραν οι Κορασίδες 1 να ξεπεράσουν τον κακό τους εαυτό σε αυτό παιχνίδι και ηττήθηκαν με 3-1, με χαμένα σετ τα οποία κρίθηκαν στις λεπτομέρειες και κυρίως στο γεγονός ότι η κούραση από τον αγώνα Γυναικών της Τετάρτης έκανε την εμφάνιση της αφού στα κρίσιμα σημεία χάθηκε η συγκέντρωση με αποτέλεσμα να χαθούν τα 2 πρώτα κρίσιμα σετ. Η προσπάθεια των αθλητριών μας στο τρίτο σετ ήταν αξιοθαύμαστη όπου και επικράτησαν όμως στο τέταρτο προδοθήκαν από τις δυνάμεις τους με αποτέλεσμα να χάσουν το σετ και τον αγώνα. Χωρίς να έχει χαθεί τίποτα συνεχίζουμε λοιπόν την επόμενη Κυριακή 04-11-2018 στις 16:30 με αντίπαλο την ομάδα της Ε.Α.Ο. ΣΠΑΤΩΝ στον ΚΑΒΑΡΝΟ. Σας περιμένουμε!

Πρωτάθλημα Κορασίδων εκτός Συναγωνισμού 3 - Α' Φάση - Β' 'Ομιλος
28-10-2018 : ΜΕΣ Μαραθώνα - ΑΟ Παλλήνη 3-0
25-21, 25-12, 25-12

Οι μικρές μας αθλήτριες πέτυχαν τη 2η νίκη τους στο πρωτάθλημα σε τέσσερις αγώνες, απέναντι στην ομάδα του Α.Ο. ΠΑΛΛΗΝΗΣ. Ατενίζοντας το μέλλον συνεχίζουν μέρα με τη μέρα να εξελίσσονται και ελπίζουμε στους επόμενους αγώνες να δείξουν ακόμα καλύτερο πρόσωπο με περισσότερη αγωνιστική διάθεση και προσπάθεια.

Ευχαριστούμε του φιλάθλους μας που παραβρέθηκαν και περιμένουμε ακόμα περισσοτέρους στον επόμενο εντός έδρας αγώνα μας.