ΜΕΣ Μαραθώνα – ΑΕΚ : 0 - 3

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων - Β΄ Φάση - Α΄ Γκρουπ - Γ΄ όμιλος (θέσεις 1 - 24)
08-12-2018 : : ΜΕΣ Μαραθώνα – ΑΕΚ : 0 - 3
18-25, 23-25, 15-25

Δεν τα κατάφεραν οι Κορασίδες 1… απέναντι σε μια πλήρη ομάδα με πολλές επιλογές. Η προσπάθεια των αθλητριών μας στο δεύτερο σετ ήταν αξιοθαύμαστη καθώς στο 2ο σετ βρέθηκαν να προηγούνται με 22-21 αλλά τελικώς με 2 αβίαστα λάθη ήρθε η απώλεια του με 23-25. Στο 3ο σετ η κούραση κατέβαλε τις αθλήτριες μας αφού οι δύο εκ των βασικών ήταν άρρωστες από τις προηγούμενες ημέρες και δε μπόρεσαν να αντέξουν την πίεση της αντίπαλης ομάδας. Γλυκιά ήττα λοιπόν και συνεχίζουμε την προσπάθεια. Αξιοθαύμαστη ήταν η ατμόσφαιρα που δημιούργησαν η κερκίδα των οργανωμένων της ΑΕΚ και των φιλάθλων μας που δε σταμάτησαν λεπτό να παροτρύνουν τις αθλήτριες. Επόμενος αγώνας για τις Κορασίδες 1 την Κυριακή 16-12-2018 στις 14:00 με αντίπαλο την ομάδα του ΓΣ Απόλλων Αγίου Δημητρίου στον ΚΑΒΑΡΝΟ. Σας περιμένουμε!